FAQ
Co to jest i do czego służy frezarka dentystyczna?
Frezarka dentystyczna to potoczna nazwa frezarki CNC stosowanej w technice dentystycznej. Frezarki CNC to komputerowo sterowane frezarki, których ruchy są sterowane za pomocą programu przygotowanego zwykle z wykorzystaniem oprogramowania CAM. Frezarki CNC stosowane w technice dentystycznej są mechanicznie przygotowane do obrabiania prefabrykatów z metalu, ceramiki, tlenku cyrkonu lub tworzyw sztucznych o standaryzowanych kształtach. Wykorzystanie frezarek CNC pozwala na szybkie i precyzyjne wytwarzanie podbudów stomatologicznych.
Dlaczego warto posiadać frezarkę dentystyczną w gabinecie / pracowni?
Posiadanie frezarki dentystycznej pozwala na obniżenie kosztów oraz czasu realizacji zamówień na podbudowy lub odbudowy stomatologiczne zlecane do zewnętrznych laboratorium. Pozwala również na automatyczne wytwarzanie prac, które do tej pory musiały być realizowane ręcznie.
Czym jest frezowanie „na sucho”?
W branżowym użyciu pojęcie frezowania „na sucho” oznacza obróbkę bez chłodzenia pola obróbki cieczą chłodzącą (chłodziwem). Obróbka tego typu jest najczęściej wykorzystywana do tlenku cyrkonu, tworzyw sztucznych, wosku, ale również do stopów chromo-kobaltowych.
Czym jest frezowanie „na mokro”?
W branżowym użyciu pojęcie frezowania „na morko” oznacza obróbkę z chłodzeniem pola obróbki cieczą chłodzącą (chłodziwem). Obróbka tego typu jest najczęściej wykorzystywana do materiałów kompozytowych, ceramik i tytanu oraz jego stopów.
Czy frezarkę w wersji „na sucho” można później modernizować do wersji „na mokro"?
Większość frezarek dostępnych na rynku, które pozwalają na pracę „na mokro” umożliwiają również frezowania „na sucho” przy utrzymaniu odpowiedniej dbałości o utrzymywanie maszyny w czystości pomiędzy procesami. Zwykle modernizacja maszyn wykonanych w wersji „na sucho” do wersji „na mokro” jest skomplikowana mechanicznie i kosztowna. Dlatego większość producentów urządzeń nie podejmuje się tego typu modernizacji.
Jaką frezarkę wybrać do tlenku cyrkonu, PMMA, wosku, PEEK’u?
Tlenek cyrkonu, PMMA, wosk i PEEK są typowymi dla branży techniki dentystycznej materiałami, które w branżowym słownictwie nazywane są „materiałami miękkimi”. Z tego typu materiałami radzą sobie zwykle wszystkie frezarki dentystyczne. W serii maszyn imes-icore szczególnie dedykowane do tego typu materiałów są frezarki CORiTEC one, CORiTEC 150i, CORiTEC 250i.
Jaką frezarkę wybrać do metalu (CrCo / Ti)?
Materiały metalowe obok ceramiki szklanej to materiały potocznie nazywane twardymi. Frezarki przeznaczone do obróbki takich materiałów zwykle charakteryzują się większą sztywną konstrukcją, mocniejszymi napędami i większą mocą wrzeciona. Wyjątkiem są urządzenia przeznaczone wyłącznie do szlifowania ceramiki szklanej, które ze względu na przeznaczenie do gabinetów stomatologicznych cechują się niewielkimi gabarytami i lekką konstrukcją. Wśród maszyn firmy imes-icore przeznaczonych do metalu należy wyróżnić całą serię maszyn CORiTEC 350i oraz CORiTEC 650i. Maszyną z przeznaczeniem do gabinetu na potrzeby obróbki ceramiki szklanej jest frezarka CORiTEC one oraz CORiTEC 150i.
Co to są premille?
Premill to forma prefabrykatu stosowanego w technice dentystycznej na potrzeby wytwarzania indywidualnych łączników implantologicznych. Każdy premill posiada maszynowo wykonany przez producenta interfejs implantologiczny, walcowy korpus na potrzeby wykonania indywidualnej części łącznika oraz geometrię zamocowania w adapterze maszyny. Cechą charakterystyczną procesu wytwarzania łączników indywidualnych z wykorzystaniem premilli jest frezowanie wyłącznie części indywidualnej łącznika. W ofercie imes-icore wytwarzanie łączników indywidualnych z premilli jest możliwe na wszystkich maszynach, które mogą pracować „na mokro”: CORiTEC one, CORiTEC 150i, CORiTEC 250i wet, CORiTEC 350i/PRO/PRO+, CORiTEC 650i
Jakie są stosowane powłoki na frezach?
W zależności od przeznaczania narzędzia stosowane są różnego typu wykończenia powierzchni roboczej narzędzia. Frezy przeznczone do obróbki ceramiki, posiadają tzw. nasyp diamentowy, który składa się mikronowych ziaren sztucznego diamentu przyklejonych do powierzchni narzędzia. Nasyp bezpośrednio bierze udział w szlifowaniu powierzchni ceramiki. Z kolei frezy przeznczone do obróbki stopów chromo-kobaltu oraz tytanu, posiadają integralna powłokę o grubości od 1 – 4um, której zadaniem jest ochrona ostrzy skrawających i zmniejszenie oporów obróbki.
Co to jest oprogramowanie CAD?
Oprogramowanie CAD (ang. Computer Aided Design – Projektowanie wspomagane komputerowo) to oprogramowanie komputerowe służące to projektowania przestrzennego obiektów geometrycznych. W technice dentystycznej znalazło zastosowanie do kształtowania podbudów protetycznych, przenosząc pracę technika w środowisko cyfrowe. Oprogramowanie CAD w technice dentystycznej wymaga cyfrowego modelu uzębienia pacjenta pochodzącego ze skanera wewnątrzustnego lub laboratoryjnego. Przykładami oprogramowania CAD w branży techniki dentystycznej są: exocad, 3shape Dental Designer, Dental Wings DWOS.
Co to jest oprogramowanie CAM?
Oprogramowanie CAM (ang. Computer Aided Manufacturing – Wytwarzanie wspomagane komputerowo) to oprogramowanie komputerowe, którego głównym zadaniem jest przygotowanie programu obróbki dla frezarki CNC z wykorzystaniem zaawansowanych metod obliczeniowych. Oprogramowanie CAM wykorzystuję geometrię podbudowy zaprojektowaną w środowisku CAD. W branży techniki dentystycznej przykładami oprogramowania CAM są: Millbox od firmy CIMsystem, hyperDENT od firmy followME! oraz WorkNC od firmy vero software.
Czy potrzebny mi skaner laboratoryjny?
Skaner laboratoryjny to podstawowe urządzenie, które umożliwia rozpoczęcie pracy w systemach CAD/CAM. Pozwala na cyfryzację modeli gipsowych na potrzeby oprogramowania CAD. Jest to niezbędne minimum, aby podjąć współpracę z nowoczesnymi laboratoriami techniki dentystycznej oraz centrami frezowania, a jednocześnie wielkie ułatwienie pracy w laboratorium. Jeśli zamierzasz rozpocząć pracę w technologii CAD/CAM skaner laboratoryjny to pierwszy wybór.
Co to jest skaner wewnątrzustny?
Skaner wewnątrz ustny to niewielkie urządzenie przeznaczone to wykorzystywania w gabinetach stomatologicznych. Wykorzystując technologie fotogrametryczne tworzy model cyfrowy uzębienie pacjenta bez konieczności pobierania wycisku. Model uzyskany dzięki wykorzystaniu skanera wewnątrzustnego jest po jego wysłaniu wykorzystywany przez technika dentystycznego do przygotowania odbudowy protetycznej.
Czy potrzebny mi skaner wewnątrzustny?
Skaner wewnątrzustny stanowi istotne ułatwienie w komunikacji pomiędzy gabinetem stomatologicznych i laboratorium techniki dentystycznym. Pozwala na wysyłanie modeli uzębienia pacjenta wraz z komentarzem drogą cyfrową – eliminując klasyczny wycisk. Pozwala to również na redukcję kosztów związanych zakupem mas oraz łyżek wyciskowych.
Co to jest technologia hybrydowa / wytwarzanie hybrydowe?
Technologia hybrydowa to nowy tren spotykany zarówno w przemyśle jak i w technice dentystycznej. Choć w przemyśle jest znany od dawna, w technice dentystycznej stanowi najbardziej zaawansowaną technologicznie formę wytwarzania odbudów protetycznych. Technologia ta stanowi połączenie technologii przyrostowych (spiek laserowy proszków metalowych) z technologiami ubytkowymi (frezowanie). Jako połączenie tych technologii czerpie korzyści z obu, pozwalając na wytwarzanie bardzo skomplikowanych kształtów geometrycznych, których wykonanie w technologiach ubytkowych byłoby nie możliwe, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej dokładności wymiarowej i wysokiej jakości powierzchni charakterystycznej dla technologii frezowania. Obiekty wykonywane na specjalnie dedykowanych drukarkach do metalu są następnie obrabiane na frezarkach CNC, co pozwala na uzyskanie wysokiej jakości wyrobów, przy obniżeniu ilości produkowanego odpadu i redukcji zużycia narzędzi. Zachęcamy do zapoznania się z modułem technologii hybrydowej Make&Mill firmy CIMsystem.
Czy potrzebuję dodatkowego wyposażenia do frezarki?
Każda frezarka CNC korzysta z 2 podstawowych mediów : prądu elektrycznego i sprężonego powietrza. Dodatkowo urządzenia mogą być wyposażone w odciąg oraz szereg akcesoriów związanych z możliwościami wytwarzania. Do akcesoriów tych należy zaliczyć: adaptery do premilli, adaptery do ceramiki szklanej, dodatkowe uchwyty materiału 98mm, uchwyty otwarte do frezowania pod dużymi kątami. Każda frezarka wymaga również odpowiedniego zestawu narzędzi, a urządzenia przeznaczone do pracy „na mokro” wymagają chłodziwa, które dostarczane jest w formie koncentratu w opakowaniach 1l lub 5l. Układ chłodzenia jest zwykle zintegrowany z maszyną i działa w systemie zamkniętym, co oznacza, że urządzenie nie wymaga dodatkowego podpięcia do bieżącej wody i kanalizacji. Wyposażenie dodatkowe jest dobierane każdorazowo do wymagań klienta, a specyfikacja techniczna urządzeń dostępna jest na stronie internetowej w zakładce urządzenia.
Co to jest drukarka 3D DLP?
Drukarka 3D DLP to urządzenie pozwalające na wytwarzanie obiektów przestrzennych w techologii druku 3D, wykorzystujące światło w spektrum UV do selektywnego utwardzania żywic światłoutwardzalnych. Urządzenie składa się z wanny wypełnionej żywicą, ruchomego ramienia z platformą roboczą, na której drukowany jest obiekt oraz projektora światła UV, który służy do selektywnego naświetlania powierzchni dna wanny wypełnionej żywicą. Naświetlanie odbywa się warstwowo, co przy stopniowym wzroście wysokości ruchomego ramienia przekłada się na tworzenie struktury przestrzennej. Technlogia druku DLP znalazła szerokie zastosowanie w technice dentystycznej pozwalając na wytwarzanie: prac tymczasowych, modeli diagnostycznych, szablonów chirurgicznych, szyn nagryzowych, modeli odlewniczych oraz zębów i płyt protez osiadających.
Co to jest synteryzacja i piec do synteryzacji?
Synteryzacja to proces wysokotemperaturowego przetwarzania materiału o strukturze ziarnistej w strukturę jednolitą przy jednoczesnej przebudowie struktury krystalicznej materiału. Przebudowa struktury krystalicznej wiąże się ze zmniejszeniem gabarytu synteryzowanego elementu. Skurcz ma charakter izotropowy, co oznacza, że jest on jednolity we wszystkich kierunkach. Ze względu na występowanie skurczu, materiały przeznaczone do synteryzacji posiadają oznaczony współczynnik skurczu, który należy wprowadzić do oprogramowania CAM. Proces synteryzacji odbywa się w specjalnych piecach do synteryzacji. Materiały, które należy synteryzować po procesie wytwarzania na frezarce CNC to tlenek cyrkonu (skurcz na poziomie 20%) oraz prasowany proch chromo-kobaltowy (skurcz na poziomie 10%).
Dlaczego ważna jest średnica mocowania freza?
Średnica mocowania freza wpływa na tzw. moment zamocowania maszyny w uchwycie. Im większa średnica mocowania, tym większy moment zamocowania i tym mniejsze ryzyko obrotu narzędzia w uchwycie wrzeciona na skutek sił oporu materiału działających na narzędzie w trakcie obróbki. Stosowane we frezarkach dentystycznych średnice zamocowania to 3mm, 4mm i 6mm. Średnica 6mm daje najpewniejszy uchwyt i wysoką sztywność narzędzia, co przekłada się na stabilną pracę narzędzia i lepsze rezultaty jakościowe. Narzędzia 3mm zwykle stosowane są do pracy w materiałach „miękkich”, a ich zmniejszona średnica przekłada się na niższą cenę narzędzia.
Czy na frezarce serii CORiTEC można wykonać gwint ?
Oprogramowanie CAM oraz frezarki serii CORiTEC pozwalają na wytwarzanie połączeń gwintowanych w wytwarzanych odbudowach. Możliwość wytwarzania gwintów wiąże się z koniecznością zakupu frezu do gwintu – specjalnego narzędzia przeznaczonego do spiralnego frezowania zarysu gwintu w otworze. Dział wsparcia służy swoim doświadczeniem i wiedzą w zakresie przygotowania odpowiedniej strategii, która pozwoli na wytworzenie takiego połączenia.
Jak często należy przeprowadzać przeglądy frezarki CORiTEC?
Jak wszystkie urządzenia mechaniczne frezarki CNC, w tym również te serii CORiTEC, wymagają regularnych przeglądów technicznych, które pozwalają zapewnić długotrwałe działanie urządzenia przy zachowaniu pełnej sprawności. Zaleca się, aby przeglądy były wykonywane co roku. W trakcie przeglądu przeprowadzana jest kalibracja urządzenia, smarowane są elementy napędowe oraz jeśli to konieczne wymieniane są części zużywające się.
Czy na maszynach CORiTEC można wytwarzać prace implantologiczne z blanka?
Frezarki serii CORiTEC dają możliwość wytwarzania prac implantologicznych z blanka. Szczególnie polecanymi urządzeniami do wytwarzania odbudów tego typu są frezarki CORiTEC 350i PRO, CORiTEC 350i PRO+ oraz CORiTEC 650i. Urządzenia te charakteryzują się dużą sztywnością i precyzją pozycjonowania, dzięki wykorzystaniu absolutnych wzorców liniowych na napędach osi. Dodatkowo urządzenia 350 PRO+ oraz 650i posiadają wrzeciono stabilizowane termicznie cieczą chłodzącą. Oprogramowanie CAM pozwala również na tworzenie indywidualnych interfejsów podmiany, które pozwalają uniezależnić wytwarzanie od jakości pliku STL pochodzącego z oprogramowania CAD.
Co to jest plik .BLK?
Format *.BLK jest formą zapisu informacji o geometrii premilla dla oprogramowania Millbox. Pliki z tym rozszerzeniem stanowią blibliotekę dla tego oprogramowania i są niezbędne, aby poprawnie pozycjonować model łącznika indywidualnego w przestrzeni roboczej maszyny. Pliki BLK są przystosowane do współpracy z modelami adapterów w oprogramowaniu CAM. Oprogramowanie Millbox pozwala użytkownikowi na tworzenie własnych plików BLK w oparciu o geometrię bibliotek CAD lub pliki STL łączników indywidualnych.
Co to jest plik .STL?
Format *.STL to format zapisu informacji o kształcie geometrycznym obiektu w formie siatki trójkątów o rozmiarach dopasowanym do kształtu obiektu. Rozmiar trójkątów, a co za tym idzie ich zagęszczenie wpływa na jakość powierzchni – im większe trójkąty tym mniej dokładne przybliżenie kształtu rzeczywistego. Duże krzywizny obiektów wymagają trójkątów o małym rozmiarze, aby poprawnie oddać wymiary tych krzywizn, zachowując wystarczające przybliżenie geometryczne. Format STL jest najczęściej spotykanym formatem wymiany danych między skanerami i oprogramowaniem CAD (cyfrowe modele uzębienia pacjenta) oraz oprogramowaniem CAD i oprogramowaniem CAM (cyfrowe modele podbudów).
Co to jest automatyczna kompensacja temperatury?
Frezarka CNC w trakcie pracy ulega nagrzewaniu na skutek wykonywanej pracy mechanicznej, co jest zjawiskiem normalnym i towarzyszy większości urządzeń mechanicznych. Na skutek rosnącej temperatury elementów wykonawczych oraz konstrukcji maszyny dochodzi do rozszerzania termicznego tych elementów, co może mieć wpływ na powstawanie niedokładności na etapie wytwarzania pracy. Kompensacja temperatury pozwala na zniwelowanie wpływu ogrzewania się maszyny w trakcie pracy. Sterownik maszyny w czasie rzeczywistym odczytuje temperaturę i dokonuje przeliczenia pozycji w oparciu o jej wartość uwzględniając współczynniki rozszerzalności cieplnej konstrukcji maszyny.
Czym się różni konstrukcja frezarki z polimerobetonu od konstrukcji z aluminium?
Polimerobeton lub inaczej beton polimerowy lub beton żywiczny to rodzaj betonu, w którym spoiwo cementowe zastąpiono żywicami syntetycznymi. Posiada bardzo dobre właściwości mechaniczne, niski współczynnik rozszerzalności cieplnej oraz zapewnia wysoką sztywność konstrukcji, a dzięki wysokiej masie również stabilność mechaniczną całego urządzenia. W porównaniu z szeroko rozpowszechnionymi i chętnie stosowanymi płytowymi konstrukcjami aluminiowymi, korpusy wykonane z betonu polimerowego wyróżniają się niską podatnością na drgania mechaniczne, odkszatłcenia oraz zmiany temperatury, co przekłada się na większą precyzję pracy urządzenia, są jednak droższe i dużo cięższe.
Jaki jest okres gwarancji na wrzeciono we frezarkach CORiTEC? Jak często należy je wymieniać?
Gwarancja na wrzeciono udzielana przez producenta – niemiecką firmę Alfred Jaeger GmbH – wynosi 6 miesięcy, co jest standardem dla tego typu elementów. Właściwa eksploatacja wrzecion zapewniana przez regularne przeglądy, utrzymywanie maszyny w czystości oraz dostarczanie powietrza czystego (wolnego od drobin oleju i skroplin wilgoci) pozwala korzystać z wrzeciona przez okres ponad 10 lat. Nie ma żadnych wymogów dotyczących okresowej regeneracji lub wymiany elementów wrzeciona.
Ile kosztuje wymiana wrzeciona?
Konieczność wymiany wrzeciona może być spowodowana jego niewłaściwą eksploatacją, kolizją mechaniczną lub zużyciem na skutek wieloletniego zużycia. Imes-icore GmbH oferuje wrzeciona nowe oraz regenerację wrzeciona klienta. W przypadku regeneracji, cena stanowi 50% ceny wrzeciona nowego, a transakcja odbywa się w wygodny dla klienta sposób. Producent dostarcza wrzeciono zregenerowane pochodzące z innej maszyny, ale posiadające wszystkie niezbędne testy i odbiory jakościowe zgodnie z polityką jakości firmy Alfred Jaeger GmbH, a klient odsyła do producenta wrzeciono zużyte. W ten sposób klient zaoszczędza cenny czas, kiedy maszyna pozostaje wyłączona z użycia. Cena wrzecion używanych waha się w zależności od rodzaju wrzeciona w zakresie od 1500 – 3000 EUR netto.
Która frezarka z serii CORiTEC jest najbardziej wydajna?
Największą wydajnością charakteryzują się frezarki wyposażone w automatyczny system wymiany blanków tzw. Loader. Wykorzystanie zmieniarki pozwala na zakolejkowanie prac w kontrolerze maszyny. Maszyna automatycznie realizuje kolejne programy obróbki automatycznie pobierając uchwyty z materiałem z magazynu uchwytów mieszczącego do 12 uchwytów dla maszyn serii 350i i do 16 ramek dla maszyn serii 650i. Poza wydajnością rozwiązanie to pozwala również znacząco zwiększyć elastyczność produkcji przy zastosowaniu blanków różnej grubości, koloru czy materiału.
Która frezarka z serii CORiTEC jest najtańsza?
Frezarkami cechującymi się najlepszym stosunkiem ceny do możliwości są frezarki serii CORiTEC 150i oraz 250i. Pozwalają wykonywać szeroki wachlarz prac w materiałach miękkich, a przy zastosowaniu chłodzenia pola obróbki można na nich wykonywać prace w materiałach ceramicznych oraz łączniki indywidualne z premilli. Dodatkowo niewielkie gabaryty tych urządzeń sprawiają, że stanowią one znakomity wybór dla laboratoriów, które zaczynają pracować w systemach CAD/CAM oraz dla laboratoriów, które posiadają już duże frezarki wielozadaniowe i poszukują niedrogiego urządzenia wspierającego produkcję „na sucho”.
Co to jest replacement?
Replacement to inaczej interfejs podmiany. Jest to specjalny rodzaj geometrii interfejsu implantologicznego, który służy do wymiany geometrii znajdującej się już w pliku STL. W przypadku, gdy technik dentystyczny nie ma pewności, co do poprawności wymiarowej interfejsu implantologicznego znajdującego się w otrzymanym pliku STL, może dokonać jego wycięcia i wstawienia w jego miejsce geometrii, co do której ma pewność, że jest ona poprawna. Dodatkowo nowej geometrii może towarzyszyć fragment strategii dedykowanej dla jej poprawnego wytworzenia. Dzięki temu frezowanie prac implantologicznych daje zawsze te same, bardziej przewidywalne rezultaty. Ponadto replacement jest również elementem wielu zaawansowanych aplikacji takich jak frezowanie prac z przekierowanym kanałem śruby lub tworzenie dopasowanego naddatku na obróbkę w metodzie hybrydowej. Nasi specjaliści służą pomocą przy tworzeniu i wdrożeniach metodyki pracy opartej na replacementach do procesu produkcji laboratoriów i centrum frezowania.
Co to jest biblioteka implantologiczna?
Biblioteka implantologiczna to zbiór uporządkowanych plików wykorzystywanych przez oprogramowanie CAD zawierających opis geometrii wszystkich elementów systemu implantologicznego i ich wzajemną relację w przestrzeni. Chociaż zwykle niezbędnymi dla poprawnego działania biblioteki są wyłącznie 2 z nich (plik zawierający geometrię scan markera oraz plik zawierający geometrię interfejsu implantologicznego, bazy tytanowej lub łącznika), twórcy bibliotek zwykle rozszerzają biblioteki o dodatkowe elementy – śruby, analogi, premille, gotowe bazy czy łączniki. Elementy dodatkowe nie są niezbędne, ale ich obecność pozwala zaprezentować wybrany zestaw w szerszym spektrum. Posiadanie właściwej biblioteki implantologicznej jest niezbędne do właściwego wykonania projektu odbudowy opartej na implantach.
Jaka jest różnica pomiędzy frezowaniem 5 osiowym symultanicznym, a obróbką w układzie 3+2?
Większość maszyn 5 osiowych potrafi realizować ruchy robocze w 5 niezależnych od siebie osiach. Oprogramowanie CAM daje możliwości frezowania z wykorzystaniem 5 osi na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest 5 osiowa praca jednocześnie we wszystkich 5 osiach. Maszyna wychyla obrabiany bloczek materiału jednocześnie wykonując ruchy liniowe wrzeciona. Ruchy są płynne, a ustawienie kątowe materiału zmienia się w czasie obróbki dopasowując do pozycji narzędzia. Drugim sposobem jest frezowanie w układzie 3+2 (tzw. indeksacja). Oprogramowanie znajduje statyczny kąt wychylenia materiału dopasowany do frezowanego obszaru, a następnie oblicza obróbkę 3 osiową, bez dodatkowego wychylania osi w trakcie pracy. Maszyna realizuje program zgodnie z obliczeniami oprogramowania CAM – najpierw wychyla uchwyt materiału pod odpowiednim kątem, a następnie prowadzi obróbkę 3 osiową na pochylonym materiale. Obróbka 3+2 charakteryzuje się większą stabilnością, ale nie pozwala uzyskiwać tak złożonych kształtów jak obróbka 5-osiowa symultaniczna.
Co to jest uchwyt otwarty (C-clamp) i jakie daje możliwości?
Uchwyt otwarty to uchwyt w kształcie litery C, który umożliwia dostęp do materiału również przy wychyleniu osi A o 90 stopni. Pozwala to na obróbkę koron i mostów od strony licowej w obszarze przy dziąśla. Pozwala to uzyskać bardzo dobre rezultaty estetyczne bez konieczności stosowania długotrwałej obróbki podcieni w pięciu osiach, która mimo jej zastosowania nie daje 100% efektu.